• Tüm Kategoriler
   • YENİ ÜRÜNLER
   • ERKEK TAKILAR
   • BAYAN TAKI
   • TESBİH
   • ANAHTARLIK
   • OUTLET ÜRÜNLER

   Telkâri Gümüş Bileklik

   Telkâri Gümüş Bileklik
   Telkâri sanatı; el ile işlenerek özel olarak yapılan bir sanattır. Telkâri; kolye, bileklik, yüzük, künye gibi birçok takı ürünlerinde kullanılmaktadır. Telkâri bileklik, gümüşün özel olarak örülmesi ile elde edilir. Telkâri yöntemi, takıları özel ve değerli yapmaktadır. Telkâri yüzyıllardır yapılan bir yöntemdir. Usta el işçiliği gerektiren tasarımlardır. Telkâri gümüş takılar oldukça özel aksesuarlardır. Bayanlar takı olarak en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında bileklik gelmektedir. Ayrıca erkeklerde tarafından da bileklik çok fazla tercih edilmektedir. Telkâri gümüş bileklikler, birçok aşamada ve özenle yapılmaktadır. Telkâri gümüş bileklik modellerinin her yaşa ve tarza uygun birçok modeli bulunmaktadır.

   Telkâri Sanatı
   Telkâri sanatı; geçmişten günümüze kadar gelmiş çok ince ustalık ve işçilik gerektiren bir yöntem olarak bilinmektedir. Telkâri sanatı, zarafeti ve güzelliği aynı anda sunmaktadır. Telkari sanatı; tepsi, kemer, anahtarlık, vazo, takı kutusu gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ancak en çok tercih edildiği alan, takı sektörüdür. Bayanlar takı seçiminde her zaman özel ve tasarım ürünlere daha fazla ilgi göstermektedir. Bu isteklerini en iyi şekilde karşılayacak yöntem telkâri sanatıdır. Telkâri, takılara özel bir incelik kazandırmaktadır. Kolye, bileklik, yüzük, künye gibi takılarda telkâri sanatı kullanılarak daha özel ve zarif takılar üretilmektedir. Telkâri gümüş bileklik modelleri gümüşün ince ince işlenmesi ve örülmesi ile elde edilmektedir.

   Telkâri Gümüş Bileklik Nasıl Yapılır?
   Gümüş madeni eritilir ve tel haline getirilir. İstenilen incelik özel silindirlerden geçirilerek elde edilmektedir. Bileklik modeli tasarlanarak bir kâğıt üzerine çizilir. Tasarlanan taslak üzerine özel olarak hazırlanan teller yerleştirerek bileklik oluşturulmaya başlanır. İnce işçilik ve ustalık gerektiren bu işlem oldukça meşakkatli ve zordur. Günümüzde telkâri sanatı; Mardin ve çevresinde daha çok yapılmaktadır. Sevdiğiniz kişiyi özel hissettirmek istediğinizde telkâri gümüş bileklik modellerine göz atabilirsiniz. Özel ve özenle yapılan telkâri gümüş bileklik modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde bulunan ürünlerin hepsi orijinal ve garantili ürünlerdir. Kaliteden ödün vermeden en iyi takıları müşterilerimize sunuyoruz. Telkâri gümüş bileklik modellerine sitemizden bakmadan almaya karar vermeyin.

   Midyat Nurtaş Gümüş
   https://www.midyatnurtasgumus.com/

   09.03.2020

   Diğer Haberler

    
   SOSYAL MEDYADA BİZ ÖNEMLİ BİLGİLER HIZLI ERİŞİM ÜYELİK İLETİŞİM
        Hakkımızda Anasayfa Sipariş takibi  0 (537) 767 6114
   Mesafeli Satış Sözleşmesi Yeni Ürünler Üyelik Bilgileri
   Sosyal medyada bizleri takip eden yüzbinlerce müşterilerimize teşekkür ederiz.
   Müşteri yorumları ve en yeni ürünler için bizi takip ediniz.
   Güvenli Alışveriş SSS Nasıl Sipariş Verilir 0(482) 464 1048
   Teslimat ve İade Sepetim Bayilik ve Toptan Satış iletisim@midyatnurtasgumus.com
   İletişim   Banka Hesap Bilgileri Akçakaya Mahallesi
                104. Sokak No:12/C  
        Midyat Nurtaş Gümüş ve Tesbih

                  MİDYAT
    
                
    


   ANASAYFA   YÜZÜK ÖLÇÜSÜ   TESBİHİN TARİHİ  SSS  HAKKIMIZDA  

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.