• Tüm Kategoriler
   • YENİ ÜRÜNLER
   • ERKEK TAKILAR
   • BAYAN TAKI
   • TESBİH
   • ANAHTARLIK
   • OUTLET ÜRÜNLER

   Telkari

   Telkari

   El emeği göz nuru diye nitelendirilen el işleme sanatı olarak bilinen telkari tam olarak bu ifade ile uyum sağlamaktadır. Geçmişten günümüze gelen nadide bir sanat olarak bilinmekte ve az sayıda ustalar tarafından günümüzde işlenmektedir. Gümüşün tel tel ayrılarak işlenmesi ile oluşturulan çeşitli takı ve aksesuarlar telkari yöntemi ile yapılmaktadır. Gün geçtikçe telkari yapımı ile uğraşan ustaların azalması telkari takı ve aksesuarların değerini de daha özel bir yere taşımaktadır. Ülkemizde birkaç yerde yapılan ve başta Mardin Midyat ilçesinde üretilen telkari takılar Midyat Nurtaş gümüş üzerinden ulaşmamıza imkân tanınıyor. Zahmetli ve özenli yapım aşaması ile işinin ehli ustalar tarafından yapılabilen telkari ürünler değerine değer katıyor.
   Kullanım alanlarına bakıldığında bayanlar için küpe, bileklik, kolye, yüzük, halhal, künye ve broş olarak karşımıza çıkıyor. Erkekler için ise tespih, bileklik, künye ve yüzük seçenekleri mevcut. Takı ve aksesuarların yanı sıra silah ve bıçak kabzalarında, tepsi, kemer, mücevher kutusu, vazo, şekerlik, anahtarlık, fotoğraf çerçeveleri başta olmak üzere telkari zengin uygulama alanına sahip olmaktadır. Özel işlemeciliği ve el işleme sanatı olarak gerçekleştirilmesi telkarinin zahmetli üretim aşamasına ve değerli nitelikler kazanmasında rol oynuyor. Tutkunları tarafından yoğun olarak tercih edilen telkari özenli ve titiz üretim aşaması ile gönülleri fethediyor. El ile işlenerek üretilen gümüşlerin benzersiz tasarımlar ile karşımıza çıkması telkari yani gümüş süsleme sanatı ile gerçekleşmektedir. 
   Yapım aşaması yoğun olmakla birlikte özen ve özveri gerektiren bir işlem sonucunda üretilen telkari oldukça değerli olmaktadır. Sevdiklerinize hediye almak ve alacağınız hediyenin çok özel olmasını istiyorsanız telkari takılar veya telkari yöntemi ile tasarlanmış ürünler tam size göre özellikler taşıyor. Telkarinin değerini müşterilerimizin değeri ile özdeşleştirerek Midyat Nurtaş gümüş olarak çeşitli takı ve aksesuarları telkari tasarımları ile üretmekte ve sizi en değerli takılar ile buluşturmaktan keyif almaktayız. Sitemiz üzerinden erişim sağlayarak geniş ürün seçeneklerine bakabilir ve zevkinize hitap eden ürünleri inceleyebilirsiniz. Sevdiklerinize özenle hazırlanmış gümüş takı ve aksesuarlardan hediye ederek mutlu edebilir, dilerseniz kendinizi şımartabilirsiniz. 

   02.03.2020

   Diğer Haberler

    
   SOSYAL MEDYADA BİZ ÖNEMLİ BİLGİLER HIZLI ERİŞİM ÜYELİK İLETİŞİM
        Hakkımızda Anasayfa Sipariş takibi  0 (537) 767 6114
   Mesafeli Satış Sözleşmesi Yeni Ürünler Üyelik Bilgileri
   Sosyal medyada bizleri takip eden yüzbinlerce müşterilerimize teşekkür ederiz.
   Müşteri yorumları ve en yeni ürünler için bizi takip ediniz.
   Güvenli Alışveriş SSS Nasıl Sipariş Verilir 0(482) 464 1048
   Teslimat ve İade Sepetim Bayilik ve Toptan Satış iletisim@midyatnurtasgumus.com
   İletişim   Banka Hesap Bilgileri Akçakaya Mahallesi
                104. Sokak No:12/C  
        Midyat Nurtaş Gümüş ve Tesbih

                  MİDYAT
    
                
    


   ANASAYFA   YÜZÜK ÖLÇÜSÜ   TESBİHİN TARİHİ  SSS  HAKKIMIZDA  

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.