• Tüm Kategoriler
   • YENİ ÜRÜNLER
   • ERKEK TAKILAR
   • BAYAN TAKI
   • TESBİH
   • ANAHTARLIK
   • OUTLET ÜRÜNLER

   Ateş Kehribar Tesbih

   Ateş Kehribar Nedir Özellikleri Nelerdir
   Kehribar taşı çam ağacının bir türü olan ağacın akıttığı reçinenin toprakta yıllar içinde fosilleşerek meydana getirdiği şifalı bir taştır. Fakat ateş kehribarın bu kehribar taşı ile benzerliği yalnızca rengi ve parlaklığıdır. Kehribar taşı gibi toprak altından çıkartıp işlenen bir malzeme ile yapılmaz. Ateş Kehribar, günümüzde devamlılığı olmayan malzemelerin ustalar tarafından işlenerek takı ve aksesuar haline getirilmesidir. Ateş kehribar üretiminde kullanılan malzemeler; eski baston sapı, eski şemsiye sapı, eski küllük ve eski oyun zarlarıdır. Maddenin zamanla renk ve form alması ve bunun değişmemesi özelliğinden dolayı eski malzemeler kullanılır. Ateş kehribarın içeriğinde fenol, formaldehit ve boyadır. Günümüzde fabrika ortamında üretilen basit ateş kehribarlarda bulunmaktadır. Eski ve özel malzemelerden üretilip üretilmediğine dikkat etmelisiniz.
   Gerçek Ateş Kehribar Nasıl Anlaşılır
   Ateş kehribar bir aksesuar alacağınızda orijinal ateş kehribar olup olmadığını nasıl anlarız? Ateş kehribar nadir bulunabilen malzemelerden üretildiğinden hakiki ateş kehribarın fiyatı yüksektir. Ateş kehribar gerçek ise suda yüzer. Yapıldığı malzemeden dolayı hafiftir ve suya konulduğunda batmaz. Yünlü giysiler üzerinde gezdirirseniz elektriklenme olur. Bu yöntem sizin için seçici olabilecek bir yöntemdir. Ateş kehribar bir ürün alacağınızda yanınızda yün bir şal bulundurup sürtünme sırasında elektriklenme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gerçek ateş kehribar teninize bastırdığınızda acı vermez. Sahte ve cam olan ürünler acı hissettirir. Ateş Kehribar renkleri içerisinde elyaf olmadığı için şeffaf görünümdedir ve kehribar ismini de buradan alır. Daha çok kırmızı ve mavi renktedir. Canlı renkleri ve saydamlığı da size hakiki kehribar olup olmadığını anlamak için ipucu verebilir.
   Ateş Kehribar Nerelerde Kullanılır
   Ateş kehribar takı ve aksesuarlarda kullanılır fakat en çok kullanıldığı alan tespih yapımıdır. Ateş Kehribar ile yapılan tespihler saydam yapısı ve göz alıcı parlak renkleri ile çok şık bir aksesuar olmaktadır. Farklı özellikte imame ve püskül ile iyi bir tasarım yapıldığında hakiki ateş kehribar muhteşem güzellikte bir tespih olur. Orijinal ateş kehribar tespihler sitemizde bulunmaktadır. İstediğiniz model ve tasarımda hakiki ateş kehribar tespihler çok uygun fiyatlarla beğeninize sunulmuştur.
    

   29.10.2017

   Diğer Haberler

    
   SOSYAL MEDYADA BİZ ÖNEMLİ BİLGİLER HIZLI ERİŞİM ÜYELİK İLETİŞİM
        Hakkımızda Anasayfa Sipariş takibi  0 (537) 767 6114
   Mesafeli Satış Sözleşmesi Yeni Ürünler Üyelik Bilgileri
   Sosyal medyada bizleri takip eden yüzbinlerce müşterilerimize teşekkür ederiz.
   Müşteri yorumları ve en yeni ürünler için bizi takip ediniz.
   Güvenli Alışveriş SSS Nasıl Sipariş Verilir 0(482) 464 1048
   Teslimat ve İade Sepetim Bayilik ve Toptan Satış iletisim@midyatnurtasgumus.com
   İletişim   Banka Hesap Bilgileri Akçakaya Mahallesi
                104. Sokak No:12/C  
        Midyat Nurtaş Gümüş ve Tesbih

                  MİDYAT
    
                
    


   ANASAYFA   YÜZÜK ÖLÇÜSÜ   TESBİHİN TARİHİ  SSS  HAKKIMIZDA  

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.